Udaj się na Ryneczek bez wychodzenia z domu

„WIRTUALNY RYNECZEK. SMAKI Z POMORZA I KUJAW” to platforma zakupowa dla konsumentów i jednocześnie sprzedażowa dla hodowców i małych producentów gęsiny oraz innych wyrobów lokalnych i regionalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Chcemy Państwu pomóc w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów z hodowcami gęsi i małymi producentami przede wszystkich wyrobów z gęsiny, ale również innych, wartych polecenia produktów spożywczych z Pomorza i Kujaw.

W obecnej sytuacji ograniczeń i regulacji związanych z pandemią koronawirusa, nie możecie być Państwo pozbawieni możliwości zakupu tuszek gęsich oraz tak cenionych w całej Polsce wyrobów z gęsiny z naszego regionu. Zachęcamy do kontaktów z producentami i hodowcami, życzymy Państwu udanych zakupów oraz smacznych potraw z gęsiny na Państwa stołach!

Organizatorzy akcji

Kujawsko-Pomorska Gęsina Na Świętego Marcina Logo

„Kujawsko-pomorska Gęsina na św. Marcina” – 12. edycja akcji promocyjnej

W Polsce trudno sobie wyobrazić jesień, a szczególnie listopad, bez akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Promowanie najlepszej gęsiny z województwa kujawsko-pomorskiego trwa od 2009 roku. Powrót gęsiny na polskie stoły stał się faktem. Dzień świętego Marcina, który przypada 11 listopada, był dla hodowców gęsi symbolicznym początkiem sezonu na gęsinę („Na świętego Marcina najlepsza gęsina”).  Dzień ten stał się również Narodowym Świętem Niepodległości, którą Polska odzyskała właśnie 11 listopada 1918 r. Zachęta do tego, aby połączyć tradycje świętomarcińskie ze świętowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem Polaków. Tak jak Amerykanie świętują Dzień Dziękczynienia spożywając indyka, tak Polacy pokochali świętowanie odzyskania niepodległości, zapraszając swoich bliskich na uroczystą kolację z cudowną, aromatyczną, gęsiną.